2014-2015 Seçmeli Ders Dilekçeleri (AİHL)

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları yönetmeliğinin 11. (2) maddesine binaen e-Okul sistemi üzerinden yapılır denilmektedir. Ders seçimi veli, sınıf rehber öğretmeni ve rehber öğretmenin bilgisi dâhilinde diye yönetmelikte belirtilmiş olup ilgili dilekçeler bu amaçla hazırlanmıştır.  Yoruma açık. İsteyen arkadaşlar kullanabilirler.

İlgili Yönetmelik Maddesi:

Ders seçimi

MADDE 11- (1) Derslerin seçimi ve buna yönelik açıklamalar ders kesiminden önce okul müdürlüğünce öğrencilere duyurulur.

(2) Ders seçimi veli, sınıf rehber öğretmeni ve rehber öğretmenin bilgisi dâhilinde öğrenci tarafından ders kesiminden haziran ayının son iş günü mesai saati bitimine kadar e-Okul sistemi üzerinden yapılır. Süresi içerisinde ders seçimi yapmayan öğrencilerin dersleri okul yönetimince belirlenir.

(3) 9 uncu sınıfa yeni başlayan öğrencilerin ders seçimleri ile seçilen derslerde değişiklik yapılmasına ilişkin işlemler ders yılının ilk haftası içinde yapılır.

(4) Seçmeli ders en az 12 öğrencinin talebi doğrultusunda öğretime açılır. Ders yılı içerisinde öğrenci sayısı azalsa bile o dersin okutulmasına devam edilir. Ortak derslerde ise sınıf bütünlüğü esastır. Özel öğretim kurumlarında bu şartlar aranmaz.

 [download id=”75″]


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“2014-2015 Seçmeli Ders Dilekçeleri (AİHL)” için bir yanıt

  1. masamot avatarı

    Yönetmelikte seçmeli dersler öğrenci tarafından e-okul sitemi üzerinden girilecektir şeklinde belirtilmiştir. Bu sene bu uygulanır mı bilmiyorum. Tedbir amaçlı olarak bu ders seçim dilekçesini oluşturduk. Bilgilerinize.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir